Naruto Shippuden-Info

8. listopadu 2008 v 11:56 | Ami |  Naruto info
Asi už všichni víte, o čem seriál Naruto pojednává. Pokud ne, můžete si přečíst recenzi v sekci Naruto. Jak ale jistě většina z vás ví, ten původní seriál Naruto skončil velmi neblaze sérií dost nudných fillerů s nechutně často se opakujícími trapnými vtípky, protože tvůrcům anime zkrátka došla jeho komiksová předloha. Hlasy Naruto fanoušků se ale ozvaly dost brzo a donutily je, aby se vrátili zpátky k původnímu příběhu. A proto vznikla zbrusu nová série, jejíž číslování jde opět od jedničky, nazvaná Naruto Shippuuden.

Opravdu brilantně byla udělaná první scéna úvodního dvojdílu, která je vlastně z budoucnosti a diváka opravdu naladí a napne. Tím začíná ta touha koukat se dál a sledovat, jak se všechno nakonec vyvine. Děj je zpracovaný mnohem lépe než v původním Narutovi (že by zkušenosti tvůrců???;)) a vyvíjí se mnohem pomaleji, než by někdo, kdo předtím četl mangu, čekal. Nicméně dost rychle na to, aby byl divák opravdu napjatý. S každým dílem napětí přibývá a děj stále pokračuje. Anime také úplně přestalo být epizodické, jednotlivé díly na sebe přímo navazují. Stále se u některých scén zasmějete, nicméně komickou složku postupně nahrazuje složka dramatická a taky spousta akce, té je tam dokonce ještě víc než předtím. Na postavách je také vidět jejich vývoj. Charaktery se sice velmi pěkně zachovaly, nicméně jsou již dospělejší a jejich myšlení už je víc na úrovni. S tím se taky trochu mění věková kategorie diváků. Zatímco zpočátku mohli Naruta sledovat skoro všichni, teď už to ty mladší z nás nebude tolik přitahovat. Přituhuje, úsměvy vám zamrznou ještě než se stačí objevit a konverzace už jsou úplně jiného typu než byly původně.

Další bombou je animace. Jestli Naruto zpočátku měl skvělou animaci, pak ta u Naruto Shippuuden je naprosto vynikající. Detaily se zdokonalily, pohyby jsou také o něco lépe vystižené a celkový dojem je prostě úžasný. Postavy jsou mnohem propracovanější (a také mnohem vyšší;)), kresba o něco výraznější a barvy v některých momentech o trochu méně syté, což ale kvalitě vůbec neubralo.

A samozřejmě nemohu zapomenout ani hudbu. Tady mám opravdu hodně o čem povídat, protože její styl se celkově úplně změnil. Flétnu nahradil klavír a velice mocný vokální doprovod, původní hudba se zde vyskytuje jen velmi zřídka. Nemohu vynechat ani nový opening a ending, které se opravdu vydařily. Veškerá hudba se výborně hodí k novému stylu této série a výborně ho doplňuje.

Poslední věc, kterou bych měla zmínit, jsou střihy. Anime už se nedrží striktně mangy a střihy jsou tu opravdu časté s četnými záběry do minulosti, ale i v rámci současnosti. Na začátku sledujete vlastně dva příběhy současně, postupně se ale začínají proplétat a tvoří jeden komplikovaný celek. Vzpomínky jsou tu častější než dříve, ale zároveň mnohem kratší, aby divák nezačal uprostřed dílu zívat nudou. Přesně tak, aby příběh dostatečně zdržely a jenom diváka o něco více napjaly.

A teď malé srovnání s mangou. Narozdíl od anime se v manze děj rozvíjí velmi rychle, není tu tolik vzpomínek a tolik přeskoků. Nicméně preferuji anime verzi právě kvůli její napínavé atmosféře a také proto, že manga je poněkud nepřehledná. Přesto ale stojí za to si přinejmenším začátek přečíst, protože např. Kakashi Gaiden (tzn. Kakashiho minulost) v anime chybí i přesto, že se původně plánovalo ji do anime zahrnout. Dozvíte se tu např. proč má Kakashi Sharingan, kdo byl jeho učitelem (a tahle informace by vás skutečně mohla zajímat;)) a kdo byl v jeho týmu. A je tu i pár jiných scén, které mi v anime chybí. Musím ale říct, že tvůrci anime si prostě z mangy vytáhli jen to nejlepší. Takže doufám, že se všichni díváte. Stojí to za to. ;))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama